Кафез Irene 3

3.490,00 ден

Irene 3 е кафез со средна големина со правоаголна основа и цврсто пластично дно,  комбинирано со галванизирана мрежеста структура.  Вклучени ќе најдете две хранилки, поилка, две стапчиња со карактеристична форма на гранка и лулашка за играње.

Одржувањето и чистењето ќе бидат олеснети со фиоката за извлекување на дното и со двата отвори, едниот на предната, а другиот на страната.

Совршен е за сместување на тигрици, канаринци и мали егзотици, благодарение на максимална удобност.

  • квалитетна пластика и силна  галванизирана жица
  • комплетно опремен
  • брзо и лесно чистење
  • нетоксична пластика

Димензии: 51 x 30 x 48 cm

Произведeно во Италија

2 на залиха

Шифра: irena 3 Категорија: