Hill’s чувствителен стомак и кожа 1.5кг

1.980,00 ден 1.720,00 ден
-13%

Hill’s Science Plan Sensitive Stomach & Skin  (чувствителен стомак и кожа)

  • Пребиотични влакна за поттикнување на корисни цревни бактерии и поддршка на избалансиран микробиом
  • Витамин Е и Омега-6 за негување на кожата
  • Лесно сварливи состојки и влакна за здраво варење и подобрување на столицата

HILL’S SCIENCE PLAN Сувата храна за мачки со чувствителен стомак и кожа обезбедува оптимално дигестивно здравје додека ја негува кожата и промовира убаво крзно.

Пакување: 1,5кг

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/cat-food/sp-feline-adult-sensitive-stomach-and-skin-chicken-dry

7 на залиха

Категорија: