Hill’s L/D – нега на црниот дроб 1,5кг

2.490,00 ден

Црниот дроб на вашата мачка врши многу функции, вклучувајќи метаболизам на хранливи материи, отстранување на токсичните материи од крвта и складирање на витамини и минерали. Црниот дроб има неверојатна способност да се поправа и регенерира, а исхраната игра витална улога во овој процес. Пакување 1,5кг

Како помага:

  • Му помага на ткивото на црниот дроб да се поправа
  • Помага да се избегнат недостатоците и вишокот на хранливи материи поврзани со проблеми со црниот дроб
  • Поддржува здрав имунолошки систем

Како работи:

  • Контролирано ниво на високо сварливи протеини
  • Л-Карнитинот помага во поддршката на нормалната конверзија на масти во енергија во црниот дроб
  • Клинички докажани антиоксиданси

Нутриционистите и ветеринарите на Hill развија Диета со рецепт l/d, клиничка исхрана специјално формулирана за поддршка на здравјето на црниот дроб на вашата мачка. Всушност, l/d е формулиран за да помогне во заштитата на виталната функција на црниот дроб.

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/cat-food/pd-feline-prescription-diet-ld-dry

10 на залиха

Категорија: