Kafez za hrcak glodari Zolux Hamster 40

2.800,00 ден

Кафез за хрчак од Zolux е удобен, безбеден и му овозможува на животното слободно да се движи и игра. Кафезите се со мат, антрацитен финиш со бројни елементи во нијанса на зелена или пудра розова боја.  Тие се нетоксични за животните бидејќи се бојадисани со епоксидна боја со висока цврстина, без олово.

Опис на производот:

  • квалитетна метална конструкција,
  • комплетно опремен
  • отстранливата кутија за отпадоци помага да се чисти брзо и лесно,
  • решетката на дното ја штити кутијата за отпадоци

направено во Европа,

димензии: должина 40 cm x ширина 25,5 cm x висина 21,5 cm