Vitakraft Дентал 3in1

280,00 ден 210,00 ден
-25%

Дентална за нега на забите 3 во 1 импресионираат со нивната иновативна комбинација на активни состојки 3 во 1: Stay Clean™ го намалува растот на бактериите одговорни за формирање на наслаги, и го забавуваат формирањето на забен камен. Покрај тоа, компонентата на цинк го спречува воспалението на непцата и придонесува за зараснување на раните во устата. И најдобро од се: Стапчињата имаат и неодоливо вкусен вкус!

Dental 3in1 помага и при темелно чистење на забите – џвакањето го поддржува отстранувањето на наслаги и забен камен.

  • Дентална нега на забите за мали кучиња
  • 3-во-1 поддршка на здравјето на забите: Stay Clean™ + Контрола на плаки + Цинк
  • Формула без шеќер, без синтетичко боење и без вештачки ароми

7 стапчиња по пакување

Производ на Vitakraft-Германија

20 на залиха

Шифра: Vitakraft 3in1 small Категорија: