Vitakraft ® Пелети за Зајак со Луцерка (1кг)

310,00 ден 260,00 ден
-16%

Vitakraft ® Пелети за Зајак со Луцерка се идеална основа за здрава исхрана за џуџестите зајаци. Покрај вредното жито и вкусните моркови, содржат и луцерка богата со сурови влакна – а суровите влакна го поддржуваат варењето. Дополнително, пелетите се збогатени со есенцијални витамини и минерали и помагаат при важното абразија на секачите.

  • со витамини и минерали
  • дентална нега
  • висока содржина на сурови влакна
  • без додаден шеќер и бои
  • без додавање на вештачки вкусови и конзерванси

Произведено во Германија

Пакување од 1кг

20 на залиха

Шифра: 25246 Vitakraft Категорија: