Бамбусов сад 250мл

690,00 ден 550,00 ден
-20%
  • многу робустен и отпорен на удари
  • еколошко, од природно потекло
  • не се лизга
  • лесно се чисти, и во машина за миење садови

Бамбусов сад со гума што не се лизга од бамбус, целулозни влакна и меламин. Додавањето на меламин го прави овој бамбусов сад многу робустен и отпорен на удари и гребнатини. Еколошко, бидејќи високата содржина на компоненти од природно потекло овозможува повисок степен на деградација од вообичаената пластика, така што при депонирањето го намалува влијанието врз животната средина.

Повеќе инфо: https://www.recordpets.com/en/ciotole-alimenti/366-450-bamboo-bowl-with-non-slip-rubber-pads#/83-colour-light_blue/203-size-o_12_cm_capacity_250_ml

15 на залиха

Категорија: