Градник за куче Air Mesh Harness Comfort Chocolate

1.200,00 ден1.450,00 ден

Градник за куче Air Mesh Harness , е за секоје куче кое едвај чека да оди на прошетки, оригиналниот градник за куче Air Mesh Comfort е совршен. Овој супер мек градник е дизајниран целосно да го елиминира напрегањето на вратот на кучето што може да предизвика повреди. Се препорачува за помали кучиња кои се изложени на зголемен ризик од компликации кои произлегуваат од повреди на вратот.

Направен со воздушна мрежа за дишење (air mesh) со 2 метални куки на кои се шета кучето е двојно зашиен за да се осигура дека ременот е издржлив, удобен, и нуди поголема безбедност.

Зошто овој  градник:

  • удобен, мек и лесен матријал
  • ткаенина air mesh = дозволува на кожата да диши
  • рефлектирачки трака, заштита за ноќните прошетки
  • спречува притисок врз вратот на кучето
  • супер мека, но силна и безбедна
  • лесно прилагодливи, се закопчува, и е со лепенката
  • се пере во машина на 30 степени

Достапен во повеќе бои

Градник за куче Air Mesh многу лесно се става, едноставно поминете преку главата на кучето и прицврстете го ременот од страна, тогаш сте подготвени за прошетка!

Градник XS
1.200,00 ден
Градник S
1.200,00 ден
Градник M
1.300,00 ден
Градник L
1.450,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: