Градник за куче West Explor

1.750,00 ден1.950,00 ден

Градник за куче од програмата на EXPLOR, е квалитетен избор на силни, отпорни производи за прошетки па се до спортски активности и тренинзи . Нивните современи дизајни, ергономски облици и висококвалитетнa изработка обезбедуваат оптимална удобност додека се надвор.

Асортиманот EXPLOR ги вклучува линиите „Север, исток, југ и запад“, секоја нуди свој специфичен избор на модели, бои и завршетоци, но сепак секоја нуди исто високо ниво на квалитет, мека неопренска покривка во контактните области и силни затворачи, спојки и Д-прстени, сите специјално дизајнирани за активни кучиња.

Градник за куче Duvoplus EXPLOR се издржливи, отпорни на временски услови, удобни ремени направени од двобоен ткаен најлон во стилски бои. Јаките и појасите имаат цврсти, четкани метални затворачи, може да се прилагодат за совршено да одговараат на вашето куче. Овие предмети се идеални за ентузијасти, авантуристички пешаци.

  • највисоко ниво на квалитет
  • квалитетна ткаена со флуоресцентни ленти за безбедност
  • цврсти метални прстени „moon grey“
  • со мека завршница и со рачка за дополнителна контрола
  • со градна плоча за да се обезбеди рамномерно ширење на напнатоста

Повеќе инфо: https://www.duvoplus.com/en/products/explor-west-arnes-nailon-0

Large: 50-65cm/20mm

X-Large: 65-80cm/25mm

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

 

X-Large
1.950,00 ден
Large
1.750,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: