кафез за папагал Луна 64см

4.800,00 ден

Кафез за папагал Луна 64см  е кружен кафез за тигрици и други мали птици. Структурата во бела жичана мрежа е комбинирана со пластичното дно во боја. Лулашка, поилка и две хранилки кои лесно се полнат со храна однадвор, го комплетираат овој прекрасен кафез, што го прави идеално место за пречек на вашите птици. Чистењето на кафезот е олеснето со две мали отстранливи фиоки.

  • Димензии: 40 x висина 64cm
  • квалитетна пластика и силна жица
  • комплетно опремен
  • брзо и лесно чистење

Произведeно во Италија

Повеќе инфо: https://www2.imac.it/catalog/en/birds/canaries-budgies-and-small-exotic-birds/luna/?lang=en

2 на залиха

Категорија: