Кафез за птици со постолје Agata (gold)

10.520,00 ден 9.400,00 ден
-11%

Кафез за птици со постолје Агата е ексклузивен правоаголниот кафез кој нуди доволно простор за папагалки и егзотични птици. Мрежеста структура обоена во боја во комбинација со пластична основа, структура обложена со месинг.

Комплетено опремен со Постолје, вклучени ќе најдете хранилки, поилка, две стапчиња со карактеристична форма на гранка и лулашка за играње. Со внимание на деталите, кафезот Агата е опремен со рачка за лесен транспорт и голема влезна врата со вертикално отворање и помала странична врата, за лесен пристап за секоја потреба.

За многу практично чистење на кафезот, извлечете ја фиоката на дното и можете многу лесно да ги отстраните дневните работи.

  • отворот покрив со постолје на тркала
  • квалитетна пластика и силна жица
  • комплетно опремен
  • брзо и лесно чистење, со фиоката
  • нетоксична пластика

Димензии (Кафез за птици со постолје Агата):

  1. кафез 58 x 33 x 63 cm
  2. постолје  44 x 24 x 73 cm

Произведeно во Италија

Повеќе инфо: https://www2.imac.it/catalogo/it/uccelli/prodotti-per-canarini-e-piccoli-esotici/agata-delux/

2 на залиха

Шифра: agata gold Категорија: