Храна за мало зајче Junior (младо зајче) до 1 год. Emotion®

490,00 ден 430,00 ден
-12%

Храна за мало зајче Junior (младо зајче до 1 година) со луцерка богата со сурови влакна, крцкави моркови, вкусни пченкарни цветови:

Храна за мини зајче Junior Rabbit Emotion® комбинира оптимална нега и благодарение на вредните масла што ги содржи, промовира здрава кожа и убаво, сјајно крзно!

Emotion® Beauty Selection природно го содржи уникатниот TriVita®-комплекс – иновативен плус за жив и здрав живот на зајаците. Развиено од ветеринари и експерти за глодари!

  • За млади џуџести зајчиња  (како лавја глава, мини лоп зајчиња)
  • За здрава кожа и убаво крзно
  • Формула без шеќер
  • Без вештачки вкусови, без супстанци и конзерванси

Произведено во Германија

Изборот на состојки во избалансираната храна е специјално прилагоден на потребите на младите животни во фазата на раст.

  1. Кожа и крзно: вредните масла.
  2. Калциум-фосфор: со избалансиран сооднос калциум-фосфор за здрав раст
  3. Витамини: со витални витамини, минерали и елементи во трагови за оптимално снабдување
  4. Стоп за мирис: Нашата специјална комбинација од 3 природни активни состојки ги врзува непријатните мириси и го намалува нивното формирање

 

20 на залиха

Шифра: 31454 Категорија: