Храна за мини зајче Menu Vita Herbs Зајак (500гр)

230,00 ден

Храна за џуџесто зајче Menu Vita Herbs е докажана основна храна со луцерка богата со сурови влакна, овошно јаболко и ароматична тиква за здрава сеопфатна понуда на џуџесто зајче.

Збогатен со VITA® HERBS, внимателно одбран состав од вредни билки како што се мајчина душица и нане, како и цветови од хибискус и камилица кои можат да ја поддржат благосостојбата.

Соодветна за видот, избалансирана мешавина која има добар вкус за животните и им дава се што им е потребно за здрав живот.

  • За џуџести зајаци (како лавја глава, мини лоп зајчиња)
  • Мешавина со вредни житарки, овошје и зеленчук
  • VITA® HERBS – избрани билки
  • Есенцијални витамини, минерали и елементи во трагови
  • Без конзерванси, вештачки вкусови, без додаден шеќер
  • Природни суровини со висок квалитет

Произведено во Германија

+ Есенцијални витамини, минерали и елементи во трагови:

+ стоп за мирис: Природните минерали и растителните екстракти обезбедуваат подобар воздух во домот на зајачето.

19 на залиха

Шифра: 18120 Категорија: