храна за Нимфа средни папагалки – Vitakfraft

340,00 ден

Vitakfraft Menu® е испробана и проверена основна храна со висококвалитетни семиња, жито зрело на сонце и вкусни јаткасти плодови за здраво сеопфатно снабдување за големите папагали. Збогатен со VITA® БИЛКИ, внимателно одбран состав од вредни билки како што се магдонос, ајдучка трева и мајчина душица, кои можат да ја поддржат благосостојбата. Пакување 1кг

Храна за Нимфа- средни папагалки

  • Мешавина со вредно жито и семиња
  • Есенцијални витамини, минерали и елементи во трагови
  • Формула без шеќер
  • Без бои и конзерванси, без вештачки ароми
  • VITA® HERBS – избрани билки

Произведено во Германија

Шифра: 10621 Категорија: