шише за прошетки – куче Doggy

1.250,00 ден

Шише за прошетки – за куче Duvoplus:   Уживајте во удобно излегување со вашето куче со ова практично и лесно шише за пиење вода. Идеален за употреба за време на прошетки или додека патувате.

Едноставно притиснете го копчето за да му дадете на вашето куче чиста вода за пиење во секој момент од денот. Заоблениот дизајн е развиен за да му овозможи на вашето куче да пие на природен начин. Кучињата пијат околу 40 до 50 мл вода на килограм телесна тежина дневно, па затоа е секогаш добра идеја да земете малку вода со вас кога излегувате за да спречите дехидрација или прегревање.

Ова шише за пиење е отпорно на истекување и има практична јамка за да можете лесно да го прикачите на вашата чанта или појас.

  • Лесно, пријатно шише направено од ABS пластика
  • Заоблениот дизајн е идеален за кучиња
  • Отпорен на протекување
  • Притиснете го копчето за вода

300ml

Повеќе инфо: https://www.laroygroup.com/en/products/detail/11841/drinking-bottle-mixed-colors

20 на залиха

Шифра: 11841 bottle Категории: ,