Храна за Чинчила Emotion – Vitakraft

430,00 ден

Храна за Чинчила/шиншили Emotion® комбинира оптимална нега со вкусен вкус – и благодарение на вредните масла што ги содржи, промовира здрава кожа и убава, сјајно крзно!

Урамнотежената смеса е специјално прилагодена на потребите на шиншилите, со луцерка богата со сурови влакна. Сооднос на есенцијалните амино киселини, исто така, гарантира висока биолошка вредност. За сеопфатен добар живот!

  • За сите шиншили
  • со витални витамини
  • За здрава кожа и убаво крзно
  • Без додавање на вештачки вкусови
  • Без конзерванси, вештачки вкусови, шеќер

Произведено во Германија

+ VITA®lity формула: Со DHA од алги, Emotion® содржи една од највредните и најбиолошки активните омега-3 масни киселини, важна за срцевата активност, мозокот и имунолошкиот систем. Пребиотикот инулин обезбедува здрава цревна флора и промовира оптимално варење.

Стоп за мирис: Нашата специјална комбинација од 3 природни активни состојки ги врзува непријатните мириси и го намалува нивното формирање

19 на залиха

Шифра: 31462 Категорија: