Pet shop Mona

Shop

za-nas

Почитувани,

Нашата фирма Еуронет дооел, (пет шоп www.mona.mk) е формирана 1999 год , од пред 12 години одлучивме да направиме нешто ново, нашето работење да го посветиме на домашните миленици.

Нашиот тим како докажани љубители на мачиња и кучиња, се посвети на увоз на првокласни и проверени производи  за исхрана и  опрема за кучиња, мачиња, птици, глодари, желки…

Во центар на Скопје отворивме и продажен простор, Пет Шоп Мона најлуксузно опремен простор на површина од 150м2, кои ги задолува барањата и на најпребирливите.

Целта ни е не само да дојдете и да купите за вашиот миленик, тука ќе  може да побарате совет од стручни лица, може да побарате бесплатен тестер од  храните кои ги нудиме, може од нас да побарате објаснување за секој производ.

Во нашиот асортиман на производи, Ви ги  претставуваме реномираните светски фирми, кои се само дел од производите, и сакаме да ви ги претставиме:

БЕВИТАЛ Германија

Лидер во производство на храни за мачиња и кучиња во  Германија

Белкандо и  Беви дог – храни за кучиња,  Леонардо и Беви кет – Храни за мачиња (сува и влажна храна)

Белкандо Супер премиум храна за кучиња и Леонардо Супер премиум храна за мачиња. Храните се изработени според строгите Германски стандарди за квалитет, изработени исклучиво од свежо месо , без-житарки, со Чиа семе, Крил ракови од Антарктикот како извор на Омега 3+6. Изворот на протеини во храните е мин. 75% од животинско потекло, и користат исклучиво производи погодни за човечка исхрана. Храните на Бевитал не содржат вештачи бои, ароми, конзерванси.

Hill’s USA

Докажан и признат производител на храна во светот, лидер во производство на медицинска храна за кучиња и мачиња.

Кога имаат здравствен проблем нашите миленици покрај посета на ветеринар, потребна ни е врвна медицинска храна како помош при лекувањето на разни заболувања и опоравувањето после оперативни зафати.

За овој тип на храни за мачиња и кучиња, брендот  HILLS  е скоро незаменлив,тимови на стручи лица и ветеринари во самата фабрика секојдневно работат на усовршување на HILLS храните, препознатливи во цел свет .

Landini Giuntini

Landini Giuntini Италија – Првата фабрика за производство на храна за мачиња и кучиња во Италија. (сува и влажна храна, дентал, грицки, награди..)

Мотото и основната порака на овој бренд е “Italian Way”   

При производство на храните за миленици користени се состојки кои се дел од препознатливиот начин на исхрана во Италија,  свежи и природни производи од  Италијанско производство и маслиново масло од домашно производство, кои во секој случај за нас претставуваат гарант за врвен квалитет на храните кои ги нудиме за нашите и вашите миленици.

ИМАК Италија

ИМАК Италија – Врвен Италијански производител на Кафези за птици, Тоалети за мачиња, Транспортери, Терариуми за желки,Аквариуми за  Риби,Кафези за глодари др.опрема….сите овие производи се Made in Italy  , со врвен квалитет и одличен дизајн.

ЛаРој Белгија

ЛаРој Белгија – Производи со одличен квалитет за што сведочат нашите задоволни и среќни купувачи. Огромен бој на производи кои го дополнуваат нашиот асортиман , а се неопходни за нашите миленици: Чешли, Четки, Гаќички за кучки, Кондурчиња, Гребалки за мачки, висококвалитетни шампони на природна база,  транспортери, играчки за сите раси и возрасти за кучиња, мачиња, глодари, птици….

Доколку се двоумите, со искуството кое го имаме  да ви помогнеме да ја одберете опремата која му е потребна на вашето милениче и најмногу ќе му одговара.

“Нашата цел не е само да ви продадеме, нашата визија е повторно да не посетите.”

Ви благодариме на довербата,

Ваш,

Пет Шоп Мона