Pet shop Mona

Shop

Кучиња

дентална нега за куче

Како да започнете да ги четкате забите на вашето куче. Дентална нега за куче.

Дали знаете како правилно да се грижите за здравјето на забите на вашето куче? Повеќето сопствениците на кучиња не се свесни дека оралната нега е многу важна, и како тоа да го направат. Според истражувањата, околу 80% од кучињата развиваат некаква забна болест, особено заболување на непцата на возраст од...

Најдобриот водич за одржување на вашето домашно милениче хидрирано во лето

Најдобриот водич за одржување на вашето домашно милениче хидрирано во летоБидејќи температурата се зголемува во текот на летните месеци, од клучно значење е да се посвети дополнително внимание на потребите за хидратација на нашите крзнени пријатели. Правилната хидратација е од суштинско значење за одржување на целокупното здравје и благосостојба...

7 совети за вас и вашето куче на плажа

Летото значи забава на сонце, па зошто да не го поминето со вашето куче? Одморите на плажа даваат многу можности да се опуштите, и да поминете драгоцено време со вашето милениче. За да се осигурате дека вашиот одмор на плажа е пријатен и за вас и за вашето куче, прочитајте ги...

“Насмевка!” Како да направите совршена слика од вашето куче

Секое куче е уникатно и, во очите на секој „родител на домашно милениче“, најубавото животно што некогаш прошетало по земјата. Токму така треба да биде, но како да го доловите тој дух, таа личност, тоа „нешто посебно“ за вашето куче на фотографија што секогаш ќе ја цените?Техниките за правење...

16 неверојатни факти за кучиња кои веројатно не сте ги знаеле

Дали мислите дека знаете се за кучињата? Погледнете ги овие 23 интересни факти кои можеби никогаш не сте ги слушнале: Кучињата имаат чувство за време. Докажано е дека ја знаат разликата помеѓу еден час и пет. Можат да предвидат идни настани, како што е редовното време на прошетка.Вашето куче е...