дентална нега за мачки – орална нега Vitakraft

270,00 ден 190,00 ден
-30%

Дентална нега за мачки – орална нега Vitakraft

Здравјето на забите на вашата мачка е главен фактор за нејзиното целокупно здравје и благосостојба – и затоа грижата за забите е исклучително важна за нашите мачки.

Врз основа на статистиката, знаеме дека забните болест најчесто е неидентификувана и занемарена од сопствениците на домашни миленици, но сепак болеста погодува 70-85% од мачките на возраст над две години.

Несвесноста за важноста на денталната грижа за мачки може да доведе до пократок животен век, болни инфекции, системски заболувања, итни ситуации и вадење на забите.

Дентална нега, да го спречат забниот каменец и на тој начин активно да ја поддржуваат грижата за забите при грицкање. Маслото од нане, исто така, го намалува мирисот на здивот на мачката. Разгалете се со дополнителни придобивки!

Вкусен кремаст фил во неодоливо крцкав слој: вашата мачка ќе го сака

  • За поддршка на дентална нега
  • Со масло од нане, намалува мирисот/здивот 
  • Формула без шеќер

Во зип кесичка што може повторно да се затвори

Производ на Vitakraft-Германија

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

16 на залиха

Шифра: 28813 Категорија: