Кафез за мали птици Тифани

3.500,00 ден 2.700,00 ден
-23%

Кафез за мали птици Тифани правоаголен кафез со идеални димензии за тигрици и мали егзотични животни. Пластичното дно во боја има удобна фиока што се отстранува, благодарение на која многу лесно се отстранува нечистотијата,

Овој практичен кафез има пластичен покривот. Две стапчиња, лулашка, пиолка и две хранилки идеални за истурање храна без да ги извадите од кафезот.

  • направенa од квалитетна пластика и силна жица
  • комплетно опремен
  • брзо и лесно чистење
  • Димензии: 42 x 26 x 42 cm

Достапен во различни бои

Произведeно во Италија

Повеќе инфо: https://www2.imac.it/catalog/en/birds/canaries-budgies-and-small-exotic-birds/tiffany/?lang=en

5 на залиха

Категорија: