Кафез за птици овален Мили 46см

3.700,00 ден

Кафез за птици овален Мили 46см, е кружен кафез за тигрици и други мали птици. Структурата во бела жичана мрежа е комбинирана со пластичното дно во боја. пиолка и две хранилки кои лесно се полнат со храна однадвор, го комплетираат овој прекрасен кафез, што го прави идеално место за пречек на вашите мали птици. Чистењето на кафезот е олеснето со две мали отстранливи фиоки.

  • Практичен и елегантен
  • направенa од квалитетна пластика и силна жица
  • комплетно опремен
  • брзо и лесно чистење

Произведeно во Италија

Повеќе инфо: https://www2.imac.it/catalog/en/birds/canaries-budgies-and-small-exotic-birds/milly/?lang=en

4 на залиха

Категорија: