Крекер за птици за боја на пердуви – Vitakraft color boost

155,00 ден

Крекер за птици за боја на пердуви :  Неодоливиот Kräcker® Color Boost не само што има добар вкус, туку и им нуди на животните вредна функција. Оваа варијанта содржи бета-каротен, кој поддржува повеќе шарени пердуви.  Крцкавите стапчиња се специјално дизајнирани за канаринции импресионираат со нивните висококвалитетни природни состојки

  • За канаринци
  • Со бета-каротин за поинтензивно обоени пердуви
  • Есенцијални витамини и минерали
  • Формула без шеќер
  • Три вкусни слоеви
  • Печени на необработено природно дрво
  • Природни суровини со висок квалитет

Произведено во Германија

За витален живот на птиците!

Шифра: 21228 Категорија: