Pesok za ptici kafezi Vitakraft Sandy Bird Sand

220,00 ден

Vitakraft Sandy Bird Sand е идеална основа за чист и здрав кафез за птици. Овој природен птичји песок е 100% природен производ. Со додатоци за здрав живот на птиците

Природен птичји песок

  • Висококвалитетни тркалезни зрна
  • Со варовник од школка за снабдување со минерали и за здраво варење
  • Исчистени и сушени
  • 100% природен
  • Со пријатен мирис на свеж анасон

Произведено во Германија.

Пакување од 2,5кг

15 на залиха

Шифра: Vitakraft sandy Категории: ,