Транспортерка Baggy

1.100,00 ден

Baggy е практичен, лесен и многу удобен носач за миленичиња за зајаци, морско прасе, шиншили и хрчак, благодарение на лесното отворање и е со ергономска рачка и безбедносно затворање. Идеален за патувања. Три бои го прават носачот Baggy весел и трендовски благодарение на комбинацијата на бои со проѕирноста на горниот отвор што ви овозможува совршено да го видите вашето домашно милениче. Дупките за вентилација на врвот обезбедуваат совршена вентилација за максимална удобност на вашиот глодар.

  • Силна и квалитетна пластика
  • Идеален за патувања
  • димензии: 36 х 25 х 29 cm

Производител: Imac – Italy

Повеќе инфо https://www2.imac.it/catalog/en/rodents/rabbits-and-guinea-pigs/baggy-rodens/?lang=en

10 на залиха