Хипоалерген шампон за кучиња со алое вера

550,00 ден 450,00 ден
-18%

Хипоалерген шампон за кучиња со алое вера:

Хипоалергениот шампон со алое вера од duvoplus е специјално развиен за возрасни кучиња со чувствителна кожа. Овој благ шампон нежно чисти, економичен е при употреба, не го суши крзното и повторно му дава прекрасен сјај.

Шампонот ги содржи сите потребни природни екстракти, погоден е за сите раси на кучиња и исто така е без парабен. Екстрактот од алое вера дава прекрасен свеж мирис.

  • хипоалергичен шампон за кучиња со чувствителен слој
  • збогатен со алое вера
  • за чисто, здраво и сјаено крзно
  • без парабен, неутрална ph вредност
  • со природни екстракти

Се препорачува за раси на кучиња како малтезер или бишон фрезе.

Повеќе инфо: https://www.laroygroup.com/en/products/detail/12850.000/shampoo-hypoallergenic

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

24 на залиха