храна за големи папагали Menu®

320,00 ден

Храна за големи папагали Menu Vita Herbs e Премиум храна со висококвалитетни семиња, јаткасти плодови, црвена пченка и парчиња морков за здрава сеопфатна понуда за папагали.

Збогатен со VITA® БИЛКИ , внимателно одбран состав од вредни билки како што се магдонос, ајдучка трева и мајчина душица, да ја поддржат благосостојбата. 

За витален живот на птиците!

  • VITA® HERBS – избрани билки
  • Есенцијални витамини, минерали и елементи во трагови
  • Природни суровини со висок квалитет
  • Формула без шеќер
  • Без бои и конзерванси, без вештачки ароми

Произведено во Германија

  • Пакување од 1кг

+ Имуноактивен:

Бета-глуканите го поддржуваат имунолошкиот систем и ја зајакнуваат одбраната на птиците.

+ Минерали и јод:

Доволно снабдување со минерали, јод и други елементи во трагови за поддршка на метаболизмот.

9 на залиха

Шифра: Vitakraft large parrots Категорија: