Kreker za papagal Eukaliptus Vitakraft

290,00 ден

Крекер за средни и големи папагали со вкусни листови од еукалиптус ветува природен вкус и е добредојдена промена во исхраната на вашите папагали. Mешавината од зрна во три слоја им нуди на птиците екстра долго уживање со грицкање.

Збогатен со есенцијални витамини и направен без додаден шеќер. 

За витален живот на папагали!

  • рафинирано со мед и лисја од еукалиптус
  • за средни и големи папагали
  • Есенцијални витамини и минерали
  • Без додаден шеќер
  • Природни суровини со висок квалитет

Произведено во Германија