Лосион за уши куче и маче Професионален Ears+

750,00 ден

Лосион за уши Ears+ за кучиња и мачки. Нежно ги чисти ушите, отстранувајќи ја нечистотијата. Делува како заштитно средство од црвенило.

Предности:

  • отстранувa нечистотија (и на восокот)
  • има смирувачки ефект.
  • помага за нежно чистење на увото од мртвите клетки на кожата и ушните секрети;

Специјално формулиран за да помогне во отстранувањето на восокот и другите остатоци од ушниот канал на кучиња и мачки. Нежно делува и не го иритира увото. Бидејќи чистите уши се помалку привлечни за ушните грини, неговата редовна употреба ќе ја направи мала веројатноста вашето домашно милениче да добие проблеми со грини.

Произвeдено во Италија

Пакување: 100мл

Повеќе инфо: https://www.recordit.com/en/dog-coat-care/848-eyes-gentle-around-the-eyes-lotion-dogs-and-cats-8011391726716

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

4 на залиха

Шифра: recordit ears+ Категории: ,