Pauc Mokra hrana za macki Leonardo cat – Riba i Rakcinja 85gr

190,00 ден

Влажна храна за мачки, Пауч, Leonardo cat – Риба и Ракчиња, 85гр

Нашето ветување за квалитет

  • Месни производи исклучиво од животни погодни за човечка исхрана
  • Извонреден вкус и дигестивна толеранција
  • Гарантирани најдобри состојки
  • Со екстра свежо месо
  • Произведено во Германија

Производите на Leonardo Cat СЕ БЕЗ

  • Протеин од соја
  • Вештачки бои, ароми и конзерванси

Одлични рецепти во практични поединечни порции. Сочно месо засилено со фини состојки и нежно варено во кесички Маслото од лосос обезбедува полинезаситени масни киселини

Повеќе инфо: https://www.leonardo-catfood.com/detail/26e995bdb50448f58984a23bb5ed1f74

Нашиот холистички пристап

Сè што е содржано во храната за мачки влијае на виталноста, здравјето и животниот век на мачката.

Интеракциите помеѓу исхраната и здравјето се многубројни и разновидни и се предмет на промена во текот на животот на мачката. LEONARDO е резултат на холистички нутриционистички концепт, кој ја одржува виталноста на мачката преку природно избалансирани состојки.

Така вредните состојки како што се брашното од семки од грозје и семето чиа функционираат заедно како природен комплекс. Тие обезбедуваат полифеноли кои се спротивставуваат на слободните радикали и омега-3 масните киселини. Диететските влакна кои ги содржи LEONARDO® се совршено избалансирани и ги исполнуваат функциите на пребиотиците.

Влажна храна за мачки, Пауч, Leonardo cat – Риба и Ракчиња, 85гр

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

25 на залиха

Категории: ,