Мини зајче храна со мајчина душица и микс житарки зеленчук

280,00 ден

Мини зајче храна со мајчина душица и микс житарки зеленчук. Менито е докажана храна, богата со сурови влакна, вредни житарки и вкусен зеленчук, префинета со вкусна, ароматична мајчина душица за здрава сеопфатна понуда за џуџестите зајаци.

Збогатен со VITA® HERBS, внимателно одбран состав од вредни билки како што се нане, хибискус и цветови од камилица.

  • За зајче (Пакување 1кг)
  • Мешавина со вредни житарки и зеленчук, рафинирано со мајчина душица
  • VITA® HERBS – избрани билки
  • Есенцијални витамини, минерали и елементи во трагови
  • Без додаден шеќер
  • Без додавање на бои, конзерванси или вештачки ароми
  • Природни суровини со висок квалитет

Произведено во Германија

+ Есенцијални витамини, минерали и елементи во трагови:

За оптимална нега на животните и спречување на симптоми на недостаток.

+ Многу сурови влакна за варење и нега на забите:

+ стоп за мирис:

Природните минерали и растителните екстракти обезбедуваат подобар воздух во домот на зајаците. Непријатните мириси се врзуваат на природен начин и се намалува нивното формирање.

19 на залиха

Шифра: 25333 Категорија: