Храна за морско прасе Menu VitaHerbs (1кг)

320,00 ден

Храна за морско прасе Menu VitaHerbs  е докажана основна храна со овошно јаболко, ароматична тиква и цвекло за здрава сеопфатна понуда за заморчиња. Збогатен со VITA® HERBS, внимателно одбран состав од вредни билки како што се мајчина душица и нане, како и цветови од хибискус и камилица кои можат да ја поддржат благосостојбата.

За витален живот на морско прасе!

  • За морско прасе / заморчиња.
  • Мешавина со житарки, овошје и зеленчук
  • VITA® HERBS – избрани билки
  • есенцијални витамини, минерали и елементи во трагови; со дополнителна порција витамин Ц
  • Без конзерванси, вештачки вкусови, без додаден шеќер
  • Природни суровини со висок квалитет

Произведено во Германија

+ Стоп за мирис: Природните минерали и растителните екстракти обезбедуваат подобар воздух во домот на глодарите.

+ Есенцијални витамини, минерали и елементи во трагови:

За оптимална нега на животните и спречување на симптоми на недостаток. Збогатен со дополнителен дел од витамин Ц, витална супстанција која заморчињата сами не можат доволно да ја произведат.

Нема на залиха

Нема на залиха

Шифра: 18121 Категорија: