храна за тигрици мали папагалки – Vitakfraft Menu мали птици (тигрици)

210,00 ден 170,00 ден
-19%

Vitakfraft Menu ® за мали птици (тигрици) е докажана храна со висококвалитетни семиња, зрна зрели на сонце, како што е просо, ароматични листови од еукалиптус и вкусни парчиња морков за здрава сеопфатна понуда за папагалите. Збогатен со VITA® БИЛКИ, внимателно одбран состав од вредни билки како што се магдонос, ајдучка трева и мајчина душица, кои можат да ја поддржат благосостојбата. Пакување 500гр

  • За мали птици како тигрици
  • Мешавина со вредно жито и семиња
  • Есенцијални витамини, минерали и елементи во трагови
  • Формула без шеќер
  • Без бои и конзерванси, без вештачки ароми
  • VITA® HERBS – избрани билки

+ Есенцијални витамини:

За оптимална нега на животните и спречување на симптоми на недостаток.

+ Имуноактивен:

Бета-глуканите го поддржуваат имунолошкиот систем и ја зајакнуваат одбраната на птиците.

+ Минерали и јод:

Доволно снабдување со минерали, јод и други елементи во трагови за поддршка на метаболизмот.

Произведено во Германија

 

Шифра: 10619 Категорија: