Гел за шепи и нос куче – маче

980,00 ден 920,00 ден
-6%

Гел – Балзам за шепи и нос за кучиња и мачки. Содржи силикон кој развива еластичен и водоотпорен слој на кожата, заштитувајќи од мали трауми и содржи масло од Арган кое благодарение на есенцијалните киселински масти и витаминот Е развива смирувачко и навлажнувачко дејство.

  • заштитете се од сурови услови како морска сол, ветер и топли летни улици.
  • нетоксична и хипоалергена формула
  • одобрен од ветеринарите
  • водоотпорен слој – идеално ако летувате со вашето милениче.

Исушените шепи или нос е непријатен за вашето домашно милениче. Поправете го тоа брзо со нашата лесна за употреба гел- балзам што дава моментално смирувачко олеснување што можете да го видите и почувствувате.

Пакување:  50 мл

Земја на потекло: Италија

Повеќе инфо: https://www.recordit.com/en/dog-hygiene-accessories/811-paws-and-nose-gel-for-dogs-and-cats-50-ml-8011391702703#hos-description-product

17 на залиха