Hill’s hrana za kucinja Puppy jagnesko i oriz

840,00 ден4.900,00 ден

Со правилна храна, вашето кученце може да го добие најдобриот можен почеток во животот. Hill’s small & mini puppy dog food lamb & rice (јагнешко и ориз) е балансирана сува храна која е специјално прилагодена да ги задоволи потребите на растечките кутриња со оптимален нутритивен профил.

Има избалансирана содржина на минерали, за да се обезбеди здрав раст на коските, како и да се поддржат силни коски и заби. Содржи висококвалитетни протеини за поддршка на растот на чистата мускулна маса и DHA од рибино масло, за здрав развој на очите и мозокот.

  • лесно сварливи состојки за здраво варење (јагнешко и ориз)
  • здрав раст: прилагоден на потребите на кученца од малите раси
  • урамнотежена содржина на минерали
  • Хипоалергично без вештачки ароми, ароми и конзерванси
  • со DHA од рибино масло: придонесува за развој на здрави очи и мозок
  • висококвалитетен протеин: за раст и одржување на чистата мускулна маса

Препорачано од ветеринари

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/dog-food/sp-canine-science-plan-puppy-small-mini-lamb-rice-dry

Hill's 1кг (мерена)
840,00 ден
Hill's 6кг (вреќа)
4.900,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: