Hrana za kucinja Belcando Senior 7+

690,00 ден2.760,00 ден

Супер премиум Германска храна за кучиња Senior Sensitive  / Постари и чувствителен. Состојките ја прават разликата!

BELCANDO® Senior Sensitive е идеална храна за постари или чувствителни кучиња. Богати со живина, морска риба и компири кои лесно се сварливи. Вредното брашно од семки од грозје промовира здрав метаболизам и обезбедува витална заштита на клетките.

Намалувањето на активноста што доаѓа со возраста се зема предвид со помала содржина на протеини и масти. (19.5 % и само  10% масти)

  • формулиранa специјално за постари кучиња 7+год
  • со екстра свежо месо и морска риба
  • Месни производи исклучиво од животни погодни за човечка исхрана
  • без пченица, без соја, без млечни производи
  • без вештачки бои, ароми или конзерванси

Повеќе инфо: https://www.belcando.com/detail/bfdfc7887d8448e0b8378206d21583a9

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

Belcando 1кг (мерена)
690,00 ден
Belcando 4кг (вреќа)
2.760,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: