Храна за куче јуниор Crancy Dog Junior

330,00 ден990,00 ден
-21%

Комплетна храна за млади кученца, Храна за куче јуниор Crancy Dog Junior

  • Со пилешко, мисиркиново и телешко месо
  • Со Омега 3 и Омега 6
  • Чисти заби и здрави непца
  • Лесно сварлива

За сите раси на кученца Crancy Dog Junior е комплетна и избалансирана храна,  од два месеци до една година.Содржи висококвалитетни избрани состојки како телешко месо, пилешко и мисиркино месо, риба и житарки за да им обезбеди на кученцата вистинска количина на енергија, протеини, масти, витамини и минерали. Квасецот и F.O.S. гарантираат добро функционирање на цревната бактериска флора и добро варење.

  • Рецептот е збогатен со ленено семе и семки од соја кои даваат масни киселини Омега 3 и Омега 6 за сјајно крзно и здрава кожа. Crancy Dog Junior обезбедува хармоничен раст на вашето кученце и исто така е идеален за кучки кои произведуваат млеко.

Повеќе инфо https://www.giuntinipet.it/prodotti/crancy/cane/crancy-junior/

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

Giuntini 1кг (мерена)
330,00 ден
Giuntini 3кг (мала вреќа)
990,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: