Hill’s hrana za kuce digistivna nega i/d

850,00 ден9.600,00 ден

Медицинска храна за куче (digestive care – дигестивна нега) e високо сварлива за намалување на пореметувањата на цревната апсорпција. Оваа храна има зголемено ниво на натриум и калиум и многу сварливи состојки

Со технологија на состојка ActivBiome+ на Hill, клинички е докажано дека брзо го негува цревниот микробиом за да го поддржи дигестивното здравје и благосостојба.

Како овој производ ќе му помогне на вашето домашно милениче:

  • Промовира здрав имунолошки систем
  • Помага во подобрување на варењето, апсорпцијата на хранливи материи
  • Ја стимулира активноста на корисни бактерии во цревата и го подобрува квалитетот на столицата

Како функционира овој производ:

  • Високо со електролити и витамини Б
  • Исклучително лесно сварлива
  • Уникатен спој на пребиотици и ѓумбир
  • Збогатен со клинички докажани антиоксиданси и омега-3 масни киселини

Препорачано за

Воспалителна болест на цреват

Гастроентеритис

Колитис

Закрепнување од операција, болест/повреда

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/dog-food/pd-canine-prescription-diet-id-with-chicken-dry

Pet Shop Mona локација / контакт:https://mona.mk/contact/

Hill's 1кг (мерена)
850,00 ден
Hill's 12кг (вреќа)
9.600,00 ден
Clear
Шифра: Не е достапно Категорија: