Hill’s hrana za kuce nega na zglobovi J/D joint care 2кг

2.200,00 ден

Hill’s  J/D (joint care) за мобилност која клинички е докажано дека им помага на кучињата полесно да одат, трчаат, играат и да се качуваат по скали, со смирување на болните зглобови и зачувување на здрава ‘рскавица. Пакување 2кг.

Како помага:

  • Hill’s™  j/d™ е клинички докажано дека ја подобрува мобилноста за само 21 ден.

Клучни придобивки

  • Му помага на вашето куче подобро да оди, да трча и да игра. Ги смирува болните зглобови и ја зачувува здравата ‘рскавица.
  • Помага во одржување на ‘рскавицата на зглобовите благодарение на високите нивоа на EPA (специјална омега-3 масна киселина од рибиното масло) глукозамин и хондроитин сулфат од природни извори.
  • Клинички докажано дека им помага на кучињата полесно да одат, трчаат, играат и да се качуваат по скали; види разлика за само 21 ден.

Хилс Диета со рецепти за нега на зглобови за кучешки j/d – пилешко е специјално развиена за да помогне во поддршката на метаболизмот на зглобовите. Проблемите со зглобовите и мобилноста, за жал, не се невообичаени кај кучињата. Тие можат да бидат предизвикани од повреди, природно абење, преоптоварување или генетска предиспозиција.

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/dog-food/pd-jd-canine-reduced-calorie-with-chicken-dry

5 на залиха

Категорија: