храна за мачка Leonardo cat food Light – low fat

6.900,00 ден 6.375,00 ден
-8%

Постојат многу причини за вишок килограми на вашата мачка. Без разлика дали тоа е последица на неправилно хранење или поради хормони по стерилизација / кастрација, во секој случаи значително го зголемува ризикот од болест.

Раното прилагодување на исхраната со користење храна за мачки со помала енергетска содржина, како што е LEONARDO Adult Light, дава важен придонес за здравјето на мачката и помага да се врати во топ форма.

  • за возрасни мачки со прекумерна тежина.
  • погодена за стерилизирани мачки
  • месни производи исклучиво од животни погодни за човечка исхрана
  • извонреден вкус и дигестивна толеранција
  • без вештачки бои, ароми и конзерванси

Произведено во Германија, супер премиум храна

Повеќе инфо: https://www.leonardo-catfood.com/detail/a09a9092ccb844a29b436bdf10792724

Нашиот холистички пристап

Сè што е содржано во храната за мачки влијае на виталноста, здравјето и животниот век на мачката.

Интеракциите помеѓу исхраната и здравјето се многубројни и разновидни и се предмет на промена во текот на животот на мачката. LEONARDO е резултат на холистички нутриционистички концепт, кој ја одржува виталноста на мачката преку природно избалансирани состојки.

Така вредните состојки како што се брашното од семки од грозје и семето чиа функционираат заедно како природен комплекс. Тие обезбедуваат полифеноли кои се спротивставуваат на слободните радикали и омега-3 масните киселини. Диететските влакна кои ги содржи LEONARDO се совршено избалансирани и ги исполнуваат функциите на пребиотиците.

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

Категории: ,