Kracker® За Средни Папагали

320,00 ден 280,00 ден
-13%

Kracker® За Средни Папагали + урми и бадеми, со вкусно овошје и јаткасти плодови ветува чист вкус и е добредојдена промена во исхраната на средните папагали. Mешавината од зрна во три слоја им нуди на птиците екстра долго уживање со грицкање. Збогатен со есенцијални витамини и направен без додаден шеќер. Пакување од 180гр

За витален живот на птиците!

  • За средни папагали
  • Рафинирано со парчиња урми и бадеми
  • Есенцијални витамини и минерали
  • Без додаден шеќер
  • Три вкусни слоеви
  • Печени на необработено природно дрво
  • Природни суровини со висок квалитет

Произведено во Германија