Losion za cistenje uci kuce mace so lavanda

940,00 ден

Лосион за чистење уши Francodex од Франција помага да се елиминира вишокот восок, нечистотија и прашина.

Лосион за кучиња  е суштинско решение за нега на ушите на вашето куче!

  • Збогатен со природен екстракт од лаванда, кој нуди нежно и ефективно чистење на ушите на вашито куче.
  • Оваа формула не иритира е дизајнирана да не ги иритира деликатните мукозни мембрани.
  • природни основа со органски хидролат на лаванда
  • 100% безбеден и ефикасен

произведенo од Лабораторија na Francodex – Франција

125 ml

Добро протресете пред секоја употреба.

  1. Полека внесете неколку капки од лосионот за чистење уши директно во увото, пополнувајќи го ушниот канал. (почетокот на увото, па продолжете надолу)
  2. Нежно масирајте ја основата на увото 20 секунди.
  3. Со памучна подлога (како помукце за остранување на шминки) нежно избришете го вишокот течност и отстранете ги остатоците.

Правете го тоа нежно и без брзање! Сепак е нешто ново за вашето куче.

Повеќе инфо: https://www.francodex.com/en/our-products/ear-care-cleansing-lotion?linkback=/en/our-products/categorie-en/dog/hygiene-and-care