Hill’s Mедицинска храна за мачки Бубрези + Зглобови 2кг

2.900,00 ден

Mедицинска храна за мачки: Hill’s Prescription Diet Feline k/d+Mobility Kidney+ Joint Care with Chicken е комплетна сува храна за возрасни за мачки. Формулирана за да помогне во ублажување на симптомите на акутна бубрежна инсуфициенција. Во исто време, храната е корисна ако вашата мачка има остеоартритис и болки во зглобовите. Благодарение на пониската содржина на фосфор и натриум, во комбинација со состојки кои се богати со EPA, омега-3 и витамин Е.

Hill’s го дизајнираше ова храна која помага за поддршка на работата на бубрезите и срцето, а истовремено помага и за заедничкиот метаболизам.

Протеините што се користат се со многу висок квалитет, за да и помогнат на вашата мачка да одржува витки, силни мускули.

Додадените глукозамин и хондроитин помагаат да се изгради здрава ‘рскавица и да се промовираат флексибилни зглобови, да се зголеми севкупната подвижност на вашата мачка. Така што треба да почнете да забележувате дека вашата мачка станува поагилна и активна во текот на првите 28 дена од користењето на оваа храна.

Hill’s Mедицинска храна за мачки Бубрези + Зглобови  со рецепти за мачки к/д+ подвижност бубрег + нега за зглобови со пилешко на прв поглед:

  • ја поддржува функцијата на бубрезите, како и метаболизмот на зглобовите: ниско ниво на фосфор и протеини, богато со омега-3, витамин е, dha, метионин и манган
  • зголемена подвижност за само 28 дена: видливи резултати кои и овозможуваат на вашата мачка да трча, да скока и да се качува
  • специјално развиен за мачки со хронична или акутна бубрежна инсуфициенција или мачки со остеоартритис или проблеми со зглобовите
  • балансирана и полна со хранливи материи: со витамини, минерали, елементи во трагови, бета каротен и природни антиоксиданси, за оптимална состојба на телото и имунитет
  • со хондроитин и глукозамин: го поддржуваат развојот на ‘рскавицата и подмачкување на зглобовите

Препорачано од ветеринари: редовно препишуваат од ветеринари како ефикасна, терапевтска диета

Пакување 2кг

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/cat-food/pd-feline-prescription-diet-kd-plus-mobility-with-chicken-dry

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

Категорија: