Hill’s храна за мачка чувствителен стомак и кожа

2.120,00 ден 1.850,00 ден
-13%

Hill’s Science Plan Sensitive Stomach & Skin  (чувствителен стомак и кожа)  храна за мачки со чувствителен стомак и кожа обезбедува оптимално дигестивно здравје додека ја негува кожата и промовира убаво крзно. Hill’s храна за мачка чувствителен стомак и кожа

  • Ја храни кожата: ги надополнува природните масла на кожата, се грижи за неа и го одржува сјајот на длаката
  • Пребиотични влакна за поттикнување на корисни цревни бактерии и поддршка на избалансиран микробиом
  • Витамин Е и Омега-6 за негување на кожата
  • Лесно сварливи состојки и влакна за здраво варење и подобрување на столицата

Препорачана од ветеринари: храна со високо дејство

Пакување: 1,5кг

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/cat-food/sp-feline-adult-sensitive-stomach-and-skin-chicken-dry

Hill’s храна за мачка чувствителен стомак и кожа

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

1 на залиха

Категорија: