Hrana za macki Кеке cat za sterilizirani macki 2kg

740,00 ден

Комплетна исхрана за возрасни стерилизирани мачки, пилешко и риба, пакување 2 кг.

  • Здрав уринарен систем
  • Витамини и минерали
  • Со метионин и карнитин

Kekè Light Recipe (лесен рецепт )  е формулиран специјално за стерилизирани мачки од сите раси кои се склони кон зголемување на телесната тежина.

Овој специјален рецепт содржи додаток на метионин кој помага во закиселување на урината за оптимално уринарно здравје, заедно со внимателно одбрани растителни влакна за да се намали содржината на калории и карнитин за да се помогне во метаболизмот и да се избегне зголемување на телесната тежина, додека промовира одржување на чиста мускулна маса. Kekè Light Recipe обезбедува хранливи материи со висока биолошка вредност и добра сварливост. Вкусните киболчиња, со пилешко и риба, се крцкави, ронливи и лесни за џвакање.

Нема на залиха

Нема на залиха

Категорија: