Hill’s Renal hrana za kuce za bubrezi (kidney care)

4.750,00 ден

Ренал храна за куче. Кога кучињата имаат оштетување на бубрежните ткива, бубрезите не можат да работат како порано. Диететската храна за бубрежни заболувања е дизајнирана да помогне да се намали обемот на работа на бубрезите, овозможувајќи им да функционираат поефикасно. Пакување 5кг.

Како помага:

  • Помага во заштитата на виталната функција на бубрезите
  • Ја поддржува природната способност за градење и одржување на мускулната маса
  • Го стимулира апетитот и го зголемува внесот на храна

Како работи:

  • Контролиран фосфор и низок натриум, збогатен со омега-3 од рибиното масло
  • Технологија за засилување на апетитот (E.A.T.) за кучиња
  • Високо ниво на есенцијални амино киселини и Л-карнитин

Нутриционистите и ветеринарите развија клиничка исхрана со рецепт на Hill’s (kidney care) за да помогне да се заштити виталната бубрежна функција. Оваа сува храна има неодолив вкус кој вашето куче ќе го сака. Всушност, диетата со рецепт k/d е клинички докажана исхрана за подобрување и продолжување на квалитетот на животот.

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/dog-food/pd-canine-prescription-diet-kd-dry

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

2 на залиха

Категорија: