Hill’s hrana za kuce Dermatoloska nega koza i hrana

360,00 ден

Mедицинскa за поддршка на функцијата на кожата при дерматоза и прекумерно опаѓање на длака/влакната и за намалување на нетолеранцијата на состојки и хранливи материи кај возрасни кучиња.

  • Дерматолошка нега
  • Високо ниво на есенцијални масни киселини
  • Помага во зајакнување на бариерата на кожата

Препорачано за:

  • Воспалителна состојби на кожата
  • Алергии на храна /не посакувани реакции на храна

Оваа храна содржи високо ниво на линолеинска киселина (LA) и збир на еикозапентаенонска киселина (EPA) и докосахексаеноична киселина (DHA), како и избран и ограничен број извори на протеини и јаглени хидрати

Повеќе инфо: https://www.hillspet.co.uk/dog-food/pd-canine-derm-complete-canned

30 на залиха

Шифра: Hills derm complete (skin & food) Категорија: