Purina hrana za macki za degestiven sistem so misirkino meso

80,00 ден

Животот на виталната мачка започнува со изборот на вистинската храна. PURINA PRO PLAN Cat Adult Delicate Digestion комбинира одлична исхрана со различни вкусови, богати со протеини, нежни парчиња и вкусни сосови што ќе ги сака вашата мачка.

PURINA PRO PLAN Cat Adult Delicate Digestion е комплетна храна за возрасни мачки која го поддржува нормалното варење на вашата мачка со вредни пребиотици. Содржи и омега-3 масни киселини DHA и EPA, кои меѓу другото се важни за природната функција на кожата, крзното и нервниот систем.

  • Комплетна храна за возрасни мачки, парчиња со мисирка во сос
  • Докажано е дека промовира здрав дигестивен систем
  • Помага во управувањето со чувствителна кожа благодарение на високите нивоа на омега 3 и 6 масни киселини
  • Направено со висококвалитетни состојки кои помагаат во поддршката на варењето

 

Повеќе инфо: https://www.purina.co.uk/cat/cat-food/product-proplan-delicate-digestion-turkey-wet-cat-food

Категорија: