Шампон за суво бањање за куче и маче -Vitakraft

490,00 ден 380,00 ден
-22%

Шампон – сува пена за кучиња и мачки: дизајниран за брзо и често чистење на слојот на кучиња и мачки, го прави слојот сјаен и чист. Без да го навлажнува животното со вода, ефикасно отстранува нечистотија, маснотии, првут итн. Идеален за миленичиња кои не сакаат вода и за кученца кои не можат да се навлажни. Остава нежен цветен мирис. Не содржи алкохол

Предности

  • ефикасно отстранува нечистотија, маснотии
  • идеално за животни кои не сакаат вода
  • природно: Не содржи алкохол и иритирачки материи

Пакување: 200мл

Произведено во Италија

Совети за употреба

Испрскајте го производот неколку пати на влажна крпа или директно на крзното на животното. Намачкајте ја пената со ракавица истријте ги деловите што треба да се исчистат, а потоа исчеткајте ги.

 

15 на залиха