Sampon za mali kucinja Puppy Zolux

520,00 ден

Шампонот за мали кученца Puppy Zolux е формулиран за нежно чистење и заштита на чувствителна кожа на вашето кученце до 18 месеци. Состојките од растително потекло го прават Puppy Zolux шампонот избор за сопствениците кои бараат квалитет и штетни хемикали.

Карактеристики

  • природни состојки, екстракти од грицерин – ја негува кожата и омегнува влакното
  • француски шампон кој е формулир за кучиња до 18 месеци  за деликатната кожа и длака на кученцата.
  • 100% безбедни и ефикасни –  избалансирана ph за кучиња, и е без парабени.
  • 0% парабен (парабените се класа на конзерванси во козметичките, хемиски елементи.)
  • шампон за кученца без солзи

Произведено во Франција

250мл