Шампон за кучиња со бело крзно – бело влакно

720,00 ден 580,00 ден
-19%

Шампон за кучиња со бело крзно – бело влакно:

  • Специјално формулирано за кучиња и мачки со бело крзно
  • растително потекло кои нежно ја чистат кожата и влакната длабински без да ги иритираат
  • Ph регулаторите се супстанци од растително потекло
  • Витамин Е: неопходен за благосостојба на кожата и длаката

Сурфактанти и средства за пена за миење од растително потекло кои нежно ја чистат кожата и влакната длабински без да ги иритираат, оставајќи ја структурата на крзното непроменетаPh регулаторите се супстанци од растително потекло кои го фаворизираат затворањето на лушпите што го сочинуваат стеблото на косата, што го прави посилно за да се спречи оштетување на крзното, одржувајќи го неговиот природен сјај.

Неговото анти-жолто дејство прави природната бела боја на влакната да блесне.

Повеќе инфо: https://www.recordpets.com/en/cura-del-pelo/1329-2299-colours-specialist-white-coats-shampoo-for-dogs-and-cats#products-tab-anchor

Pet Shop Mona локација / контакт: https://mona.mk/contact/

Нема на залиха

Нема на залиха